Nowe Miasto Lubawskie rozbrzmiało tanecznymi rytmami. Tegoroczna Nowomiejska Biesiada tradycyjne przyciągnęła tłumy mieszkańców. Bogaty program artystyczny sprawił, że każdy spragniony letnich zabaw znalazł coś dla siebie. „Zaprosiliśmy naszych mieszkańców, mieszkańców powiatu i gości, aby wspólnie się integrować, bo w końcu możemy wyjść i razem spędzić ten czas. Oprócz tego gościmy delegacje z naszych miast partnerskich, też po 3-letniej przerwie. Przyjechali goście z Hude, z powiatu Oldenburg w Niemczech, to partnerstwo ma już ponad 20-letnią tradycję. Natomiast jest też delegacja z Solecznik z Litwy” – mówi Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.
Ogródki gastronomiczne, dmuchańce, trampoliny i mnóstwo tanecznej muzyki – atrakcje zostały przygotowane z myślą o całych rodzinach. „To jest takie podsumowanie wakacji, żeby można było miło spędzić czas, posłuchać czegoś ciekawego. Wiemy, czego nasi mieszkańcy słuchają i myślę, że trafiliśmy w ich gust” – mówi Katarzyna Olęcka, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Folkowe utwory w tanecznej aranżacji? Czemu nie! To specjalność Racisovej – wschodzącej gwiazdy muzyki disco polo. Publiczność dała się porwać muzyce i pewnym momencie dołączyła do wspólnej zabawy na scenie. Uczestników Nowomiejskiej Biesiady do tańca porwał też zespół Masters.
Ważnym punktem biesiady było wręczenie statuetek ,,Lew Nowomiejski”. Są one przyznawane osobom szczególnie zasłużonym dla Nowego Miasta Lubawskiego. W tym roku wyróżnienia z rąk burmistrza Józefa Blanka otrzymali przedsiębiorcy – Marian Gierszyński, właściciel fabryki mebli Oiko, oraz Antoni Jan Gawiński, właściciel przedsiębiorstwa drzewnego Jawor. „Po ojcu przejąłem zakład, było to małe, ale lata, lata pracy i zrobiło się trochę duże. Czuję satysfakcję z otrzymania tak ważnej nagrody wręczanej przez burmistrza. W zasadzie nie jest to tylko od burmistrza, ale myślę, że i od pozostałej społeczności” – mówi Marian Gierszyński. „Produkujemy podłogi warstwowe, produkujemy 80 tysięcy metrów miesięcznie, także prawie milion metrów kwadratowych rocznie. Miło odebrać taką nagrodę, bo jednak człowiek coś dla tego miasta i dla tego regionu zrobił. Zatrudniamy ponad 300 ludzi, także jest to duży rynek pracy” – dodaje Antoni Jan Gawiński.
Kto przyjechał do Nowego Miasta Lubawskiego, na pewno nie żałował. Taneczna biesiada trwała do późnych godzin nocnych.