Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA TEATRU IM. STEFANA JARACZA W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA TEATRU IM. STEFANA JARACZA W OLSZTYNIE

Nowe szkolenia - nowe możliwości

WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA
W zawodzie lekarza i lekarza dentysty częste szkolenia są koniecznością. Dotyczy to nie tylko zagadnień czysto medycznych, ale też chociażby zarządzania czy kształtowania kompetencji ułatwiających kierowanie zespołem.

Dobiegło końca niemal roczne szkolenie „eMBA w koordynowanej opiece zdrowotnej” , organizowane przez „Prometriq Akademia Zarządzania Sp. z o.o.” we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Lekarską w Olsztynie. Brało w nim udział 38 osób.

W siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej wręczono certyfikaty ukończenia tego kursu. Wśród wyróżnionych prac zaliczeniowych znalazły się m.in. prace członków naszej Izby: Anny Dudzińskiej-Filkiewicz, Katarzyny Miśków, Anny Lella i Katarzyny Żółkiewicz-Kabać.

Aleksandra Piotrowska, Telewizja Kopernik: Szkolenie MBA w koordynowanej opiece zdrowotnej już za nami. Jakie informacje udało się pozyskać podczas tego kursu?

Lek. dent. Katarzyna Miśków, stomatolog, ortodonta: Przede wszystkim nauka kompetencji różnych i zarządzanie prywatną praktyką stomatologiczną, ponadto większa wiedza na temat całej organizacji służby zdrowia, która też pomaga mi w pracy konsultanta. Pozyskałam wiedzę na temat zarządzania i zarządzania przede wszystkim ludźmi i troszeczkę pomogło mi w asertywności, a ponadto w podejmowaniu trudnych decyzji dotyczących pracowników.

Mieliśmy okazję podsumować ten kurs, przyznane zostały certyfikaty. Co daje taki certyfikat, jakie nowe możliwości daje?

W prywatnej praktyce stomatologicznej myślę, że jest to bardziej taka wiedza dla samej siebie, natomiast jeśli bym w przyszłości chciała podjąć jakąś pracę w placówkach służby zdrowia, myślę, że jest to bardzo pomocne w jakichś konkursach, w podejmowaniu kierowniczej pracy.

Jaki był najciekawszy punkt tego szkolenia?

Kompetencje miękkie, czyli właśnie zarządzanie personelem ludzkim i podejmowanie trudnych decyzji, odmawianie, to chyba w mojej pracy najbardziej mi pomogło.

Kończąc kurs pisali Państwo prace, Pani praca została wyróżniona, czy mogłaby nam Pani zdradzić temat?

Temat dotyczył ortodoncji i takim moim nowatorskim pomysłem był bon ortodontyczny, który zostałby wykorzystany w prywatnej służbie zdrowia. Wiemy doskonale, że w dziedzinie ortodoncji kolejki do specjalisty są bardzo długie, mali pacjenci różnie noszą aparaty, te pieniądze, które idą za pacjentem, też nie zawsze są w pełni wykorzystane, a często się zdarza tak, że i tak, i tak ten pacjent musi kontynuować leczenie w gabinecie prywatnym aparatami stałymi, w związku z tym tą kwotę pewnych zasobów finansowych można by było przenieść na leczenie aparatami stałymi.

Dziękuję za rozmowę.